Menu

Ilość dostępnych produktów: 9488

Producent: APTECZKA
Opakowanie: Karton
Data aktualizacji: 16.05.2017
Dostępność: Chwilowo brak

4,90 zł

  • Opis
  • Opinie

Opis produktu

Ibuprofeum, tabletki powlekane 200 mg

Nurofen
Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
Dla dzieci od 6 lat i dorosłych.
Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, bóle zębów np. po ekstrakcji, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka. Bolesne miesiączkowanie.

Pozostałe informacje

1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen 200 mg. Zawiera również sacharozę.
Wykaz substancji pomocniczych - patrz ulotka dla pacjenta.

OTC - Lek wydawany bez recepty.

Cechy:

działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze otoczenia

Przygotowanie i stosowanie

Dawkowanie i sposób stosowania:

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletki/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać dawki 4 tabletki na dobę (800 mg).

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): Dawka początkowa - dwie tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popijać wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować 4-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.

Leku nie należy stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 20 kg. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe nie ustąpią, nasilą się lub wystąpią nowe, dodatkowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.



Podanie doustne.



Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Opakowanie

Wymagana wysokość na półce - 47 mm
Wymagana szerokość na półce - 107 mm
Wymagana głębokość na półce - 20 mm

Waga brutto: 12 g

Rozszerzone dane

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 20 kg.

Język produktu
Główny język opisu-polski
Język danych-polski

Języki na opakowaniu
  • polski

ADRES PRODUCENTA

ADRES ZWROTNY

Podmiot odpowiedzialny:
Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Produkty z tej samej kategorii

© Wispol 2012

Realizacja: TiO interactive

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Zamknij

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików „cookies” i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania Naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można wyłączyć, zmienić ustawienia dotyczące „cookies”. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących „cookies” oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności i Polityce Cookies