Menu

Ilość dostępnych produktów: 9337

Producent: APTECZKA
Opakowanie: Karton
Data aktualizacji: 16.05.2017
Dostępność: Dostępny

3,20 zł

Szt.: Zwiększ
Zmniejsz
  • Opis
  • Opinie

Opis produktu

500 mg, Paracetamolum, tabletki powlekane

Skład:
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze.

Wskazania:
Panadol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Panadol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Pozostałe informacje

OTC - Lek wydawany bez recepty.

Nr pozwolenia R/0098

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze otoczenia

Przygotowanie i stosowanie

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).

Dzieci w wieku 6-12 lat

Doustnie, ½-1 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż odpowiednio 2-4 tabletki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg masy ciała na dobę podawanego w dawkach podzielonych 10-15 mg/kg mc).

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. W razie zażycia dawki większej niż zalecana natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Opakowanie

Wymagana wysokość na półce - 70 mm
Wymagana szerokość na półce - 85 mm
Wymagana głębokość na półce - 18 mm

Waga brutto: 19 g

Rozszerzone dane

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Lek zawiera paracetamol
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Język produktu
Główny język opisu-polski
Język danych-polski

Języki na opakowaniu
  • polski

ADRES ZWROTNY

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Produkty z tej samej kategorii

 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5     Idź do strony:

© Wispol 2012

Realizacja: TiO interactive

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Zamknij

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików „cookies” i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania Naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można wyłączyć, zmienić ustawienia dotyczące „cookies”. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących „cookies” oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności i Polityce Cookies