Czarne kreski i ich ewolucja na przestrzeni wieków

2022-12-05
Czarne kreski i ich ewolucja na przestrzeni wieków

Kocie oko podkreślało spojrzenia władczyń Egiptu takich jak Kleopatra czy Nefertiti. W tamtych czasach wierzono, że makijaż stanowi swoistą ochronę przed złymi duchami. Na Bliskim Wschodzie makijaż wokół oczu (wtedy jeszcze robiony z siarczku ołowiu i innych dodatkowych materiałów mieszanych z wodą) miał przede wszystkim chronić przed wpływem wyjątkowo niekorzystnego, ostrego pustynnego klimatu. Wielki powrót kresek datuje się na lata 20. XX wieku; aktorki takie jak Greta Nissen łączyły kocie oko z pomalowanymi rzęsami i charakterystycznymi, cieniutkimi brwiami. Wkrótce zaczęto wymyślać kolejne wersje kociego oka, które po dziś dzień stanowią niebywałą inspirację dla makijażystów z całego świata. Zacznijmy więc od...eyelinera.

 

Eyeliner w pisaku Eveline – zobacz, jak wiele makijaży możesz stworzyć z jego pomocą!

Wispol tworzą osoby zafascynowane światem makijażu. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, zachęcając nasze Klientki do eksperymentowania z różnymi stylami makijażu. Dziś zestawiamy pięć najciekawszych odsłon standardowego kociego oka, jakie zdominowały świat makijażu. Do ich zrobienia wystarczy odrobina praktyki i doskonałej jakości eyeliner w pisaku Eveline.

  • Podwójna kreska uchodzi za urozmaicenie kociego spojrzenia, zaś jej wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy odpowiedni eyeliner z precyzyjną końcówką, wysoce nasycony kolorem cień do powiek i kilka chwil skupienia... No i mamy to!

  • Makijaż graficzny to coś dla fanek pokazów mody. Co ciekawe, potrafi on przybierać naprawdę sporą ilość form, począwszy pd wywiniętych kresek, mocno przedłużonych w stronę skroni, aż po geometryczne kształty z dodatkiem neonowych blasków. Eyeliner w pisaku Eveline jest bardzo precyzyjny, dzięki któremu łatwiej będzie osiągnąć Ci precyzyjny efekt.

  • Oczy w stylu spotlight to trend, gdzie największa uwaga przypada rozjaśnieniu centralnej części powieki i przyciemnieniu jej kącików. Kreska stanowi dodatek, który podkreśla głębie spojrzenia, nadając mu charakteru.

  • Zastanawialiśmy się czy wymieniać w tym zestawieniu smokey eye – postanowiliśmy to zrobić, ze względu na fakt, jak kultowy jest ten rodzaj makijażu oka. Makijaż w stylu smokey bezapelacyjnie należy do klasycznych stylizacji, które sprawdzają się praktycznie zawsze. Zupełnie jak w przypadku wcześniej wspomnianego stylu spotlight, kreska namalowana eyelinerem ma nadać oczu głębi.

  • Słyszałyście o „efekcie Julii”? Ten trend makijażowy został zapoczątkowany przez jedną z topowych osobistości w świecie współczesnej mody – włosko-amerykańskiej aktorki i modelki. Charakterystyczny, mocny makijaż wykonany z grubych kresek przeciągniętych aż do skroni to coś dla kobiet odważnych, które lubią wyróżniać się z tłumu!

 

W drogerii online Wispol znajdziesz wszystko, czego tylko potrzebujesz!

Marzysz o makijażu niczym z tygodnia mody w Paryżu? A może chcesz zachwycić bliskich nową odsłoną kresek? Niezależnie od tego, jaki trend makijażu podbił Twoje serce, w Wispol dostaniesz wszystko, czego tylko potrzeba do stworzenia genialnego make-upu. Eyeliner w pisaku Eveline to tylko jeden z wielu kosmetyków topowej marki, jaki mamy w swoim asortymencie. Nie musisz wychodzić z domu, żeby zrobić zakupy. Kilka kliknięć i dodania potrzebnych akcesoriów do wirtualnego koszyka i gotowe! Udowadniamy, że nie musisz wydawać wiele, by móc wyróżniać się z tłumu perfekcyjnie wykonanym makijażem. Wysyłka naszych produktów przebiega błyskawicznie – my też nie lubimy czekać tygodniami na ulubione produkty do makijażu. Przekonaj się na własnej skórze o doskonałości oferowanych przez nas kosmetyków. Zapraszamy!

 

pixelpixel