Delikatne szampony dla dzieci - co wybrać?

2021-12-03
Delikatne szampony dla dzieci - co wybrać?

Potrzeby a wiek dziecka

Szukając najlepszego szamponu dla malucha należy mieć na uwadze przede wszystkim jego wiek. Najdelikatniejsze pozostają niezmiennie te szampony, które stworzono z myślą o niemowlętach. Przeważnie mają one jedynie działanie nawilżające i natłuszczające, bo delikatna skóra nie potrzebuje bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Przy produkcji kosmetyków dla dzieci zwraca się też uwagę na to, aby nie szczypały w oczy, bo podrażnienia mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Z czasem kosmetyki dziecięce są coraz bardziej złożone ze względu na skład, a te, po które sięgają nastolatki są zbliżone do tych, które znajdują się w łazienkach dorosłych użytkowników. W tym miejscu warto podkreślić, że delikatne włoski małych dzieci wcale nie wymagają codziennego mycia. Co do zasady, mycie głowy co cztery dni z pewnością będzie wystarczające. Kosmetyki muszą być stosowane z umiarem, a głowa już po ich użyciu – dokładnie spłukiwana. W innym wypadku może dojść do przesuszenia skóry – problemu, z którym walczy się długo i nie zawsze skutecznie.

Delikatność na pierwszym miejscu

Tym, co powinno charakteryzować szampony dla dzieci, jest przede wszystkim delikatność. Warto sięgać po kosmetyki sprawdzone, posiadające certyfikaty oraz atesty. Pomocne w wyborze mogą okazać się również opinie na ich temat prezentowane przez innych rodziców. Ich doświadczenia często stoją w opozycji do deklaracji składanych przez producentów. Nie można zapominać i o tym, że kosmetyki dziecięce powinny być bezzapachowe, jeśli zaś mają jakiś zapach – niech będzie on przyjemny dla malucha. W innym wypadku mycie głowy szybko stanie się nieprzyjemnym obowiązkiem, którego każda ze stron będzie chciała unikać.

Rodzaje szamponów dla dzieci

Szampony dla dzieci mogą różnić się nie tylko z uwagi na swój skład, ale również na formę. W przypadku zawartości, warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby skład był możliwie jak najkrótszy, wolny od sztucznych ulepszaczy poprawiających zapach kosmetyku i sprawiających, że jest on się w stanie lepiej pienić. Formę szamponu dopasowuje się zarówno do wieku dziecka, jak i do ewentualnych problemów ze skórą głowy. Przy pielęgnacji włosów najmłodszych dzieci najlepiej zainwestować w pianki na tyle delikatne, że można je stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Skuteczne okazują się również żele łatwo rozprowadzające się po skórze oraz olejki, które świetnie wywiązują się ze swojej funkcji nawilżającej. Starszym dzieciom do gustu powinny też przypaść szampony 2w1. Odżywka wchodząca w ich skład sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują, a to znacząco skraca przygotowania do wyjścia do szkoły lub przedszkola. Szampony skierowane do dzieci można też dzielić ze względu na ich działanie. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim te, które nawilżają i odżywiają skórę głowy, nie brakuje jednak i takich, dzięki którym łatwiejsze jest rozczesywanie włosów. Coraz większa jest też kolekcja dziecięcych szamponów hipoalergicznych stworzonych z myślą o tych maluchach, których skóra okazuje się być szczególnie wrażliwa.

Od kiedy stosować szampony dla dzieci?

Włoski niemowląt są wyjątkowo cienkie i delikatne, nie brakuje też dzieci, które rodzą się bez nich, a włoski pojawiają się dopiero w kolejnych miesiącach życia. Nie oznacza to jednak, że skóra głowy maluchów nie wymaga pielęgnacji. Pojawiają się na niej zanieczyszczenia, a ich usuwanie jest skuteczne jedynie wtedy, gdy sięga się po odpowiednie kosmetyki dla dzieci. W pierwszych miesiącach życia malucha można zainwestować w rozwiązania uniwersalne myjące zarówno włoski i skórę głowy, jak i inne części ciała dziecka. Jeszcze przed pierwszymi urodzinami warto jednak pomyśleć o pierwszym szamponie – choćby pod postacią pianki lub żelu.Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się być dla Ciebie przydatny! Zapraszamy również do odwiedzenia naszej drogerii internetowej - wispol.eu.

pixelpixel