Pielęgnacja twarzy męskiej - jakie produkty wybrać?

2022-01-18
Pielęgnacja twarzy męskiej - jakie produkty wybrać?

Wokół pielęgnacji twarzy męskiej narosło wiele mitów. Są panowie, którzy uważają, że dbanie o skórę jest niemęskie i ją zaniedbują. To duży błąd, bo męska skóra wymaga dokładnie tyle samo troski i uwagi, co damska. Dobrze jest więc regularnie pielęgnować skórę. Co powinno znaleźć się w męskiej kosmetyczce? Co warto mieć pod ręką? Poniżej odpowiemy wam na te pytania. 

Pianka do mycia - idealna dla mężczyzny

Pielęgnacja twarzy męskiej powinna rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia skóry. Dostępne jest wiele różnych typów kosmetyków, ale w ostatnich miesiącach szczególnym zainteresowaniem cieszą się pianki do mycia. Są to kosmetyki mocno skoncentrowane, które na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do pianki do golenia. Dzięki aktywnej pianie mogą one skutecznie usuwać nawet zanieczyszczenia, które znajdują się głęboko w porach skóry. Piankę można używać nawet dwa razy dziennie, bo w przeciwieństwie do zwykłego mydła nie przesusza skóry. W przypadku cery problematycznej szczególną uwagę powinno się zwrócić na pianki oczyszczające i zawierające węgiel aktywny.

Peeling do męskiej cery

Każda męska kosmetyczka powinna zawierać peeling do twarzy. Powinno się wykonywać go przynajmniej raz na trzy dni. Dzięki temu można usunąć z twarzy martwy naskórek, zmniejszać widoczność porów oraz zmniejszać ryzyko pojawiania się zaskórników. Peeling może też ograniczać widoczne przebarwienia oraz pomóc w wygładzeniu niewielkich blizn. Szczególnie polecany jest przy cerze tłustej, mieszanej i problematycznej.

Najlepszy krem dla mężczyzny

Krem do twarzy to pozycja obowiązkowa. Krem powinien zostać dopasowany do rodzaju skóry. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że będzie on dostarczał jej wszystkiego, czego potrzebuje. Krem nakłada się dwa razy dziennie na oczyszczoną już skórę. Dzięki temu zawarte w nim składniki odżywcze mogą wędrować w głąb jej warstw, a nie zatrzymać się na sebum i zabrudzeniach. Najlepiej jest wklepywać krem w twarz już po wykonaniu peelingu. W przypadku kosmetyków używanych na dzień dobrze jest wybierać kremy, które mają filtr przeciwsłoneczny. Jest on symbolicznie opisywany jako SPF. Zimą i jesienią wystarczą kremy z SPF 10, ale latem powinno się wybierać kosmetyki z wyższą wartością tego parametru.

Męskie przybory do golenia

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji męskiej twarzy jest też jej golenie. Wielu mężczyzn nie chce nosić brody i wąsów, więc często muszą się golić. To niestety może prowadzić do pojawienia się podrażnień i mikrourazów. Bardzo ważne jest więc skompletowanie odpowiedniego zestawu do golenia. Niezbędna jest delikatna pianka, która umożliwi odpowiedni poślizg maszynki. Warto szukać kosmetyków, które mają działanie łagodzące. Potrzebna jest także maszynka - barberzy polecają takie o dwóch ostrzach. Bardzo ważne jest, by maszynka była ostra. Tępa będzie powodowała uszkodzenia skóry i nie zapewni równego golenia. Ostatnim krokiem jest delikatny balsam po goleniu. To właśnie dzięki niemu nie ma problemów z podrażnioną i zaczerwienioną skórą po goleniu. Wiele balsamów ma wyrazisty piżmowy zapach, dzięki któremu mogą konkurować nawet z wodą kolońską.

Liczymy, że artykuł okazał się być przydatny. Zapraszamy również do naszej drogerii internetowej Wispol!

pixelpixel