Podstawowy kosmetyk w torebce każdej kobiety. Znakomite właściwości pudrów do twarzy

2022-09-12
Podstawowy kosmetyk w torebce każdej kobiety. Znakomite właściwości pudrów do twarzy

Pudry do twarzy są podstawowym kosmetykiem, który posiada ogrom właściwości. Za jego pomocą można nie tylko utrwalać makijaż w ciągu dnia, lecz również poprawiać koloryt cer i redukować nadmiar wydzielanego sebum. Doskonale rozświetla on skórę, służąc do konturowania twarzy czy maskowania niedoskonałości. Wyróżnia się kilka rodzajów pudru, dzięki którym możemy osiągnąć swój wymarzony efekt. Wpierw warto się z nimi zapoznać, aby móc skutecznie, bez żadnych niespodzianek zadbać o swoją skórę.

 

Forma kwintesencją rodzajowości pudru. Wykończenie makijażu na profesjonalnym poziomie

Jak zapewne wiadomo, puder do twarzy powinno zakładać się bezpośrednio na podkładzie i korektorze. Sprawdza się on perfekcyjnie jako wykończenie make-upu. Zapewnia on makijażowi trwałość, zakrywa niedoskonałości i jednocześnie podkreśla zalety. Ze względu na różnice w formie, wyróżnić można kilka rodzajów pudrów: sypki, w kamieniu, wypiekany, w kulkach i mineralny. Zupełnie tak samo jest w przypadku ich przeznaczenia. W swojej drogerii posiadamy liczne rodzaje pudrów, w tym rozświetlające, brązujące, matujące czy transparentne. Puder rozświetlający nadaje cerze blasku, przez co wygląda ona promiennie i świeżo. Puder matujący polecany jest szczególnie osobom posiadającym tłustą cerę, jednak jego zastosowanie obejmuje wszystkie typy skóry. Brązujące pudry do twarzy nadają efekt opalenizny; ich głównym przeznaczeniem jest jednak konturowanie, gdyż potrafi optycznie zmienić wyraz twarzy. Puder transparentny posiada zaś matujące, bezbarwne drobinki; doskonale dopasowują się one do koloru cery i znakomicie nadają się do finalizacji makijażu pod względem wykończeniowym. W drogerii Wispol natrafisz na popularne marki i różne rodzaje pudrów – z pewnością dobierzesz coś, co przypadnie do gustu tobie i twojej skórze.

 

Rodzaj, odcień, skład. Trzy punkty do sprawdzenia przed zakupem

Źle dobrany puder nawet najbardziej finezyjny makijaż zamienić może w koszmar. Aby tego uniknąć, należy posiadać wiedzę o swojej cerze i przeznaczeniu stosowanego przez siebie kosmetyku. Jeśli pudry do twarzy stosujesz jako narzędzia do konturowania, możesz łączyć ze sobą ich różne odcienie, nakładając je na strategicznie obrane miejsca. Ciemny puder na partie mające być wyszczuplone, rozświetlacz w miejsca, które potrzebują uwydatnienia. Jeśli puder ma posłużyć do pokrycia całej twarzy, za każdym razem wybieraj kosmetyk o ton jaśniejszy niż podkład. Wszystko dlatego, iż może ulec on utlenieniu i zmienić barwę nałożonych wcześniej kosmetyków. Doskonały puder powinien komponować się z barwą skóry i pozostałymi elementami makijażu. Uważaj też na skład – podziękuj sztucznym dodatkom, otwierając się na produkty wzbogacone o składniki pochodzenia naturalnego. W ofercie naszej drogerii znajdziesz ich wiele! Nie pozostaje nic innego, jak zainwestować w doskonały puder i podkreślić swój makijaż, czyniąc go dopracowanym.

 

pixelpixel