Maski na dłonie

( ilość produktów: 2 )

Maseczki na dłonie

Maseczki na dłonie to hit ostatnich lat. Doskonale nawilżają, odżywiają i ujędrniają skórę. Zapewniają szybką i skuteczną regenerację uszkodzonej skórze, przez co zwykle używamy ich jako uzupełnienie klasycznego kremu do rąk. 

 

Domowe spa

Wiele kobiet jest zwolenniczkami domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Ich koszt jest zdecydowanie niższy w porównaniu z salonami spa, poza tym każda drogeria oferuje szereg codziennych kosmetyków pielęgnacyjnych, jak i tych bardziej profesjonalnych idealnych do domowych zabiegów spa. 

Skóra na dłoniach jest najbardziej narażona na wpływ negatywnych czynników, które powodują wiele nieprzyjemnych skutków. Ich naturalna ochronna warstwa łojowa jest bardzo cienka, przez co łatwo ją usuwamy, chociażby podczas ciągłego mycia dłoni. 

 

Jak zadbać o skórę dłoni?

Pierwszym krokiem w odbudowie i nawilżeniu skóry dłoni powinien być peeling. Skóra na dłoniach jest zwykle nieco grubsza niż w innych miejscach naszego ciała, a z czasem robi się nieprzyjemnie szorstka. Dlatego więc regularne stosowanie peelingu jest doskonałym sposobem na przywrócenie jej miękkości i gładkości. Sam peeling można kupić w każdej drogerii lub przygotować samodzielnie w domu, do czego idealnie sprawdzi się kawa i cukier. Dla najlepszych efektów zabieg ten najlepiej wykonywać regularnie co dwa lub trzy dni.

Drugim krokiem w pielęgnacji skóry dłoni jest stosowanie maseczek na dłonie. Najlepiej je stosować zaraz po peelingu. Ich działanie wtedy jest zdecydowanie skuteczniejsze i przynosi lepsze efekty. Do tego zabiegu lepiej zaopatrzyć się w kosmetyki drogeryjne, które w swoim zestawie mają również rękawiczki bawełniane. 

Maski na dłonie regenerują i odżywiają skórę dłoni. Dobrze jest wybierać produkty zawierające w składzie masło shea, kwas hialuronowy, kolagen, olejki i miód. Ich działanie jest zdecydowanie mocniejsze i widoczne już po pierwszym zabiegu. 

 

Pielęgnacja dłoni latem

Nasze dłonie latem są wyjątkowo narażone na złośliwe promieniowanie słoneczne. Długotrwałe wystawienie na słońce, moczenie w słonej wodzie oceanu gwałtownie przyśpiesza starzenie się skóry, a także wywołuje przebarwienia i osłabia płytkę paznokcia. W związku z tym, podczas urlopu w słonecznym i ciepłym miejscu należy mieć ze sobą niezbędne kosmetyki na lato, czyli te z filtrami SPF

Produkty do dłoni z filtrami przeciwsłonecznymi są zdecydowanie mniej popularne, niż te używane do skóry ciała, dlatego wiele kobiet o nich zapomina. O kremach do rąk przypominamy sobie zwykle podczas jesiennych i zimowych dni, kiedy to nasze skóra dłoni staje się najbardziej wysuszona i szorstka. Kupujemy wtedy tłuste kremy, które zapewniają szybkie nawilżenie i sprawdzają się tylko w zimnych i mroźnych miesiącach. Latem powinniśmy używać kremów o lekkiej konsystencji z wysokim filtrem SPF, dzięki czemu nawet przy bardzo wysokiej temperaturze nie będziemy odczuwać nadmiernej lepkości. Co więcej, kremów powinno się używać po każdym kontakcie dłoni z wodą, ponieważ ten typ kosmetyków nie jest wodoodporny i łatwo go zmyć.

pixelpixel