Szampony dla włosów dziecięce

( ilość produktów: 5 )

Szampon do włosów dla dzieci: bogata oferta dla najmłodszych 

Kosmetyki do mycia włosów i skóry głowy dziecka należy wybierać mądrze. Bezpieczny szampon nie powinien zawierać silikonów, alkoholu ani parabenów – są to substancje niepożądane, które czynią kosmetyk niebezpiecznym dla wrażliwej skóry maluszka. Co więcej, szampon do włosów dla dzieci powinien być wolny od sztucznych barwników oraz konserwantów. Najlepiej, gdy skład kosmetyku jest krótki i oparty na produktach pochodzenia naturalnego. Właśnie takie szampony posiadamy w sprzedaży! Oferujemy delikatne szampony przebadane klinicznie, odpowiednie do mycia włosów od pierwszych dni życia dziecka. Przyjazne składniki chronią wrażliwą skórę głowy i nie drażnią oczu, co dla dzieci jest kwestią priorytetową. U nas zamówisz szampon dziecięcy z wyciągiem z rumianku, a także naturalne szampony z olejkami z szałwii muszkatołowej. Pokochaj przyjemne kompozycje zapachowe i dbaj o włosy dziecka przy pomocy szamponów wysokiej jakości!

 

Tu znajdziesz łagodny szampon do włosów dla niemowląt 

Wybierając szampon do włosów dla niemowląt warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Rekomenduje się, aby co najmniej 90% składników było pochodzenia naturalnego. Wbrew powszechnej opinii, dziecięcy szampon z naturalnym składem świetnie sprawdza się do mycia włosów i skóry głowy – może ułatwiać rozczesywanie, nadawać włosom blask i sprężystość. Nie obawiaj się kosmetyków o łagodnym działaniu: niemowlę nie potrzebuje mocnych produktów, które obciążają włosy i dogłębnie oczyszczają skórę, naruszając jej barierę ochronną. Z pozbyciem się zanieczyszczeń w zupełności poradzi sobie np. szampon do włosów dla niemowląt z olejem kokosowym i naturalnymi olejami w składzie. W naszej Drogerii Wispol znajdziesz pięknie pachnące szampony, przeznaczone dla niemowląt i dla dzieci. Stawiamy na polskich producentów, którzy badają swoje kosmetyki dermatologicznie oraz stale udoskonalają składy z myślą o potrzebach najmłodszych użytkowników.

  

Delikatny szampon do włosów dla dzieci odczaruje mycie głowy 

Dla wielu dzieci mycie włosów to prawdziwa zmora! Mimo wysiłków rodziców, spłukiwanie szamponu z głowy bywa uciążliwe – szampon do włosów potrafi dostać się do oczu i mocno je podrażnić. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może przyczynić się do tego, że maluch nie będzie chciał się kąpać, a tego chcemy uniknąć. Do codziennej pielęgnacji polecamy łagodne dla oczu szampony, przeznaczone dla dzieci oraz niemowląt. Szukaj delikatnych produktów, które nie powodują łzawienia oczu, na przykład takich z oznaczeniem 'no tears'. Szampon do włosów dla niemowląt musi atrakcyjnie pachnieć i mieć pH, które jest przyjazne dla skóry maluszka. Dobrze, gdy zawiera naturalne substancje nawilżające i odżywiające. Sprawdź, jakie szampony dziecięce zgromadziliśmy w naszej Drogerii. Wiele z nich nadaje się dla niemowląt! Szczególnie rekomendujemy szampony bez SLS, które są doskonale tolerowane przez skórę dziecka.

 

FAQ

Czy szampon do włosów dla niemowląt może być stosowany codziennie?

Teoretycznie tak. Szampon do włosów dla niemowląt nadaje się do codziennego stosowania. Jego skład jest delikatny, więc częste mycie włosów oraz skóry głowy maluszka będzie dla niego bezpieczne. W praktyce jednak zaleca się, aby kąpać niemowlę dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Codzienne mycie włosów niemowląt nie jest wskazane. Jeśli chodzi o starsze dzieci, tu również wskazany jest umiar – w przypadku starszaków, za optymalne uznaje się mycie włosów co dwa lub trzy dni.

 

Jak sprawdzić, czy szampon do włosów dla dzieci nie zawiera SLS?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie składu szamponu jest przeczytanie etykiety, znajdującej się na odwrocie kosmetyku. Na stronie naszej Drogerii Wispol, każdy szampon do włosów dla dzieci został szczegółowo opisany, a jego skład można znaleźć, klikając w wybrany produkt. Kupując kosmetyki do włosów należy pamiętać, że SLS jest silnym detergentem o właściwościach oczyszczających – dobry szampon dla dzieci nie będzie go zawierać.

 

Czy dorośli mogą stosować szampon do włosów dla dzieci?

W wielu przypadkach szampon do włosów dla dzieci to wspaniały kosmetyk ze świetnym składem. Warto jednak wiedzieć, że szampony dziecięce różnią się od szamponów dla dorosłych m.in. wartością pH, a ich stosowanie przez osoby dojrzałe może przyczynić się do rozchwiania mikroflory na skórze głowy, a także nasilać takie problemy, jak łupież. Delikatny szampon do włosów dla dzieci czy niemowląt powinien być używany przez maluchy – dorośli wymagają innej pielęgnacji. Sprawdź naszą ofertę na szampony z naturalnym składem!

 

pixelpixel