Jedwab do włosów - jak stosować i jakie przynosi efekty?

2021-05-31
Jedwab do włosów - jak stosować i jakie przynosi efekty?

Jedwab do włosów - jak stosować i jakie przynosi efekty?

Miękkie, jedwabiste włosy to ideał, do którego dąży wiele osób. Jak najłatwiej osiągnąć taki efekt? Co ciekawe — za pośrednictwem jedwabiu do włosów, który można stosować w formie szamponu czy odżywki. Na czym polega jego działanie? Jak stosować jedwab do włosów, aby uzyskać odpowiedni efekt? Podpowiadamy.

Poziom miękkości i gładkości włosów można poprawić na wiele różnych sposobów. Jedwab jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie takiego efektu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kosmetyk tego rodzaju zazwyczaj nie jest po prostu jedwabiem w płynie. Najczęściej jest to złożona formuła, która oprócz protein jedwabiu zawiera również inne dobroczynne dla włosów składniki, jak choćby różnego rodzaju oleje.

Dzięki temu równoważy się działanie specyfiku, co pozwala zachować równowagę PEH włosów. Nasze kosmyki wykazują przecież zapotrzebowanie zarówno na proteiny, jak i humektanty i oleje, a "przekarmienie" ich którymś ze składników przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Jedwab do włosów — czysty czy z innymi składnikami?

Mimo że na rynku dominują produkty mieszane, możesz wybrać również czysty jedwab. Jest to skoncentrowana forma specyfiku, który należy rozcieńczyć — zastosowanie produktu w pełnym stężeniu mogłoby skończyć się efektem puchu na włosach. Wykorzystanie czystego jedwabiu daje większą swobodę w dobieraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów. Możesz wybrać dowolny szampon, odżywkę czy maskę i dodać odrobinę skoncentrowanego jedwabiu do włosów.

Jeśli chcesz zastosować jedwab "na czysto", pamiętaj o tym, by zastosować miarę 1/10 (jedwab/woda).

Jedwab do włosów — jak działa?

Kosmetyki sprzedawane pod nazwą zwyczajową jedwabiu do włosów wygładzają kosmyki i uzupełniają ubytki w strukturze włosa. Efekt wygładzenia przekłada się na łatwość rozczesywania. Jedwab zapobiega również rozdwajaniu się włosów, choć nie jest w stanie naprawić rozdwojonych już końcówek. Jeśli jednak Twoje włosy mają skłonności do rozdwajania się, możesz temu zapobiec właśnie dzięki jedwabiowi.

Dzięki zawartości silikonu w jedwabiu do włosów można uzyskać efekt gładkości. Po zastosowaniu takiego kosmetyku włosy mogą się również delikatnie wyprostować i lekko oklapnąć. Za taki efekt odpowiedzialne są nie tyle proteiny jedwabiu, co silikon.

Jak stosować jedwab do włosów?

Kosmetyk możesz wykorzystać w dwóch formach — płynnej, jako szampon czy odżywkę, bądź w spreju. W pierwszym wariancie specyfik nakłada się na mokro, a w drugim — na sucho. Przy wyborze kosmetyku warto dokładnie przejrzeć skład. Jeśli Twoje włosy łatwo się przesuszają, unikaj SLS i SLES — mocno oczyszczających siarczanów, które prowadzą do wysuszenia kosmyków. Jeśli masz z kolei skłonności do braku objętości, możesz wypróbować jedwab do włosów pozbawiony silikonów — na rynku znajdziesz takie warianty. Sprawdź również rodzaje olejów wykorzystane w recepturze — powinny być dopasowane do porowatości twoich włosów.

 
Polecane

pixelpixel