Żele pod prysznic

( ilość produktów: 15 )

Codzienna pielęgnacja ciała polega przede wszystkim na usuwaniu z jej powierzchni brudu, łoju i innych zanieczyszczeń. Coraz częściej tradycyjne środki myjące w postaci kostki mydła zastępują nam żele pod prysznic. Wygodna w użyciu formuła i poręczne opakowanie sprawiły, że żele myjące praktycznie wyparły tradycyjne mydło.

Czym są żele pod prysznic?

Żel pod prysznic to kosmetyk myjący posiadający właściwości płynnej formuły mydła. Przeznaczony jest do mycia ciała pod natryskiem, może być także stosowany do kąpieli w wannie. Jego działanie nie powinno ograniczać się jedynie do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry, ale jego składniki powinny dbać o potrzeby skóry. Podstawowym błędem, który możemy przepłacić złą kondycją skóry jest kierowanie się przy kupnie żelu jego zapachem. W pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na składniki aktywne i wybierać żele pod prysznic adekwatne do aktualnych potrzeb skóry naszego ciała. Żele powinny być delikatne dla skóry, zapewniać właściwe nawilżenie, w razie potrzeby odżywiać i regenerować naskórek. Zapach, choć istotny dla naszych zmysłów nie powinien być czynnikiem decydującym o wyborze kosmetyku. Dobry żel pod prysznic powinien po zastosowaniu zostawiać skórę gładką, nawilżoną i elastyczną. Po kąpieli warto również postawić na oliwki do ciała

Jakie składniki powinien posiadać dobry żel pod prysznic?

Dobry żel pod prysznic powinien w swojej formule posiadać składniki nawilżające takie jak: witamina B3 -niacynamide, gliceryna, cocamidopropyl betaine, peg-55 propylene glycol oleate, masło shea czy propylene glycol.  Ze składników delikatnie i skutecznie oczyszczających wymienia się disodium cocoamphodiacetate, coco glucoside czy lauryl glucoside. Warto sięgać po kosmetyki chroniące płaszcz lipidowy skóry, czyli zawierające peg-7 glyceryl cocoate, cocamide dea,lanolinę czy skwalan. Jako żele pod prysznic przyjazne naszej skórze wybierajmy produkty Ziaja, Sylveco czy Vianek. Te i wiele innych kosmetyków zakupisz w naszym sklepie internetowym “Wispol”.

pixelpixel