Kosmetyki do oczyszczania i demakijażu twarzy

( ilość produktów: 45 )

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Dlatego więc powinna być uwzględniona w codziennej rutynie. Mamy nadzieję, że wiesz jak istotne jest to, aby każdego dnia zmywać makijaż. Oczywiście, liczy się też to, jakiego produktu użyje się do tego. Bowiem, zwykła woda nie wystarczy, by dokładnie pozbyć się resztek makijażu oraz oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń. Jednak demakijaż to nie wszystko, co powinnaś zrobić. Po zmyciu makijażu, należy jeszcze odpowiednio zadbać o cerę. W drogerii internetowej wispol.eu oferujemy różnego rodzaju kosmetyki do oczyszczania, pielęgnacji oraz demakijażu twarzy. Znajdziesz u nas toniki, płyny micelarne, żele do twarzy, olejki, mleczka micelarne, peelingi, pasty węglowe, bibułki matujące, hydrolaty, jak również waciki kosmetyczne czy silikonowe płatki do mycia i masażu twarzy. Z pewnością zakupisz u nas to, czego potrzebujesz. Zachęcamy Cię więc do dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością udzielimy na nie wyczerpujących odpowiedzi. Życzymy udanych zakupów!

Jakie kosmetyki stosować do demakijażu?

Demakijaż twarzy to najważniejszy i pierwszy krok w prawidłowej pielęgnacji twarzy każdego dnia. Poprzez demakijaż usuwamy z twarzy pozostałości makijażu, ale również usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, które zbierają się na naszej skórze przez cały dzień. Prawidłowo wykonany demakijaż przygotowuje skórę twarzy do kolejnych etapów polegających na oczyszczaniu i nawilżaniu. Dzięki tak złożonemu procesowi pielęgnacji skóry możemy zapobiec jej przedwczesnemu starzeniu się, zachowując ją w doskonałej kondycji przez długi czas.

 

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

Obecnie makijaż jest nieodłącznym elementem każdej kobiety - tylko nieliczne z nas wychodzą rano z domu bez makijażu. W związku z tym, że każdego dnia nakładamy kolorowe kosmetyki upiększające naszą cerę, naturalne jest, że wieczorem należy to wszystko usunąć. W żadnym wypadku nie należy stosować oczyszczania i demakijażu zamiennie. Demakijaż nigdy nie zastąpi dokładnego oczyszczenia twarzy ani oczyszczenie nie zastąpi demakijażu. Do demakijażu możemy użyć wielu kosmetyków - płynu micelarnego, pianki do demakijażu i wielu innych produktów. Wybór tego kosmetyku tak naprawdę zależy od własnych preferencji i potrzeb skóry - każda drogeria ma w swoim asortymencie szereg produktów przeznaczonych do każdego rodzaju cery. 

Niestety wiele kobiet, pomimo ogromnej ilości informacji dostępnych na ten temat, popełnia wciąż ten sam błąd. Do demakijażu i jednocześnie oczyszczenia używa wyłączenie płynu micelarnego. Niestety użycie tego produktu i niespłukanie go w etapie oczyszczania niesie za sobą tyle samo szkód co zupełne pominięcie demakijażu. Wielu osobom wydaje się to absurdalnym stwierdzeniem. Płyn micelarny jest bezpiecznym produktem dla naszej skóry, pod warunkiem, że prawidłowo z niego korzystamy. Jego głównymi składnikami są micele, których zadaniem jest usunięcie zanieczyszczenia. Przyjmują zwykle formę kulek, które zamykają zanieczyszczenia wewnątrz i jeśli ich nie spłuczemy, to nadal pozostaną na powierzchni skóry.  

 

Konsekwencje nieprawidłowego demakijażu

Co ciekawe najczęściej zaniedbujemy demakijaż i oczyszczanie skóry twarzy, będąc na długo wyczekiwanym urlopie. Przed wyjazdem chętnie kupujemy ulubione kosmetyki na lato z filtrami SPF lub przyśpieszające opalanie. Dla nich miejsce zawsze znajdzie się w walizce, w przeciwieństwie do kosmetyków pielęgnacyjnych i oczyszczających. Niestety takie zaniedbanie niesie za sobą wiele konsekwencji. 

Przede wszystkim nieregularne oczyszczanie skóry powoduje nagromadzenie się zanieczyszczeń pełnych bakterii, wirusów i grzybów, które są przyczyną rozwijania się stanów zapalnych skóry lub powstawania wyprysków. Poza tym skóra nie jest odpowiednio dotleniona, przez co zostaje osłabiony proces regeneracji naskórka, natomiast proces starzenia się skóry zostaje nieco przyśpieszony. Wszystko to sprawia, że wcześniej świetlista promienna skóra, staje się szara, matowa i nieatrakcyjna. Poza tym nakładany na niej makijaż nie wygląda już tak dobrze, jak wcześniej, a jego trwałość pozostawia wiele do życzenia.

 

pixelpixel