Peelingi do twarzy

( ilość produktów: 6 )

Peelingi do twarzy to jedne z tych zabiegów pielęgnacyjnych, które regularnie stosowane mają dobroczynny wpływ na jej wygląd i kondycją. Polega na złuszczaniu martwego naskórka. Ten, z użyciem kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania skóry twarzy należy do najpopularniejszych i najłatwiejszych w zastosowaniu. Jego zaletą jest to, że z łatwością wykonasz go w warunkach domowych.

Co daje peeling twarzy?

Produkt ten oczyszcza skórę twarzy z zanieczyszczeń usuwa nadmiar sebum, otwiera i oczyszcza pory, przygotowuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji i ułatwia jej wchłanianie substancji odżywczych, - poprawia mikrokrążenie, dotlenia komórki, wspomaga proces ich odnowy, zmiękcza, wygładza i poprawia koloryt skóry.

 

Jaki scrub do twarzy wybrać?

Jak każdy inny kosmetyk pielęgnacyjny, peeling na twarz powinien być dobrany do typu i potrzeb skóry i regularnie stosowany (1-2 razy w tygodniu). W sklepach znajdziesz różnego rodzaju produkty do oczyszczania twarzy, przy czym najpopularniejsze to: mechaniczny (ziarnisty), enzymatyczny, peel-off. Peeling mechaniczny (scrub do twarzy) zawiera w swoim składzie drobinki ścierne różnej grubości (zmielone pestki owoców, kryształki soli, cukru, zmielone ziarna zbóż. Od ich grubości zależy, czy mamy do czynienia z peelingiem drobno-, średnio- i gruboziarnistym. Najłagodniej działa peeling drobnoziarnisty na twarz i można go stosować do każdego rodzaju skóry Nie zaleca się stosowania scrubu mechanicznego do cery skłonnej do podrażnień. Peeling enzymatyczny do twarzy nie zawiera drobinek ściernych. Za złuszczanie i oczyszczanie skóry odpowiadają enzymy zawarte w jego składzie, które rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Może być stosowany do każdego rodzaju cery. Pomaga w usuwaniu głębokich zanieczyszczeń i zaskórników. Produkt typu peel-off jest najdelikatniejszą formą tego rodzaju kosmetyku. Zwykle ma postać żelu, który po rozprowadzeniu na skórze i wyschnięciu tworzy przeźroczystą maskę. Maskę można delikatnie zerwać lub zmyć tonikiem. Nadaje się do każdego typu cery.

Zadbaj o właściwe złuszczanie i oczyszczanie skóry twarzy, kupując odpowiedni peeling w sklepie internetowym Wispol. Sprawdź też płyny do demakijażu znajdujące się w naszej ofercie. 

 

Mycie twarzy to nie wszystko - co jeszcze należy robić, aby pielęgnacja cery była efektywna?

Dbanie o skórę twarzy nie jest możliwe, jeśli regularnie nie pozbywamy się zrogowaciałego naskórka. Jego obecność sprawia, że skóra wydaje się być zmęczona, a cera staje się ziarnista. Co gorsza, naskórek, który już obumarł, skutecznie blokuje dostęp do głębszych warstw skóry. Nawet stosując wysokiej jakości kosmetyki nie możemy mieć więc pewności, że ich składniki wnikają w głąb skóry tak intensywnie, jak obiecuje to ich producent. Na szczęście, problem ten można rozwiązać sięgając po peelingi do twarzy. Te, które są oferowane przez nasz sklep są sprawdzone, cieszą się doskonałą opinią wśród Klientów i są chętnie wybierane także przez te osoby, których skóra wymaga szczególnej opieki.

 

Peelingi do twarzy – najważniejsze korzyści

Najważniejszym zadaniem, jakie mają do zrealizowania peelingi do twarzy jest oczyszczanie skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń. To właśnie one najskuteczniej radzą sobie z nadmiarem sebum, a przy tym nie tylko otwierają pory, ale również oczyszczają je, przeciwdziałając ryzyku pojawienia się stanu zapalnego. Peelingowanie twarzy jest zabiegiem, który poprawia wygląd cery i samopoczucie danej osoby, na tym jednak nie kończą się jego zalety. Stosując sprawdzone peelingi do twarzy możemy liczyć także na to, że nasza skóra zostanie w perfekcyjny sposób przygotowana do kolejnych etapów jej pielęgnacji. Dzięki temu, będzie wchłaniać znacznie więcej substancji odżywczych. Peeling przyczynia się też do poprawy mikrokrążenia i do dotlenienia komórek. Jest więc chwalony także dlatego, że pobudza naturalne procesy regeneracyjne, które zachodzą w skórze, wraz z wiekiem zaś ich tempo maleje.

 

Jak znaleźć idealny peeling do twarzy?

Profesjonalne dbanie o skórę twarzy nie byłoby możliwe, gdyby każdy sięgał po te same kosmetyki. Dobrze jest więc pamiętać, że peelingi na twarz powinny być dostosowane zarówno do typu skóry, jak i do charakterystycznych dla niej potrzeb. Przed zakupem warto zapoznać się ze starannymi opisami kosmetyków, które można znaleźć w naszym sklepie. Pomogą one w ocenieniu, czy dany peeling spełni oczekiwania kupującego. Poziom satysfakcji z zakupionego peelingu do twarzy uzależniony jest również od wiedzy na temat tego, jak dany kosmetyk powinien być stosowany. Warto więc pamiętać o tym, że skóra kocha regularność. Po peeling najlepiej sięgać raz lub dwa razy w tygodniu wykonując zabieg zgodnie z instrukcjami producenta. Same peelingi dzieli się przeważnie na kilka grup. Szczególnie popularne są peelingi mechaniczne nazywane też ziarnistymi, dużą popularnością cieszą się jednak również ich delikatniejsze wersje enzymatyczne, a także produkty peel-off. Te ostatnie mają przeważnie postać żelu, który należy rozprowadzić po twarzy, a potem pozostawić do wyschnięcia. Po kilkunastu minutach na twarzy pojawia się przezroczysta maska, która po ściągnięciu, eliminuje problem złuszczonego naskórka i zapchanych porów, nie podrażniając jednocześnie skóry. Maskę można zerwać lub zmyć z wykorzystaniem toniku. Pozwala to na ochronienie skóry przed ewentualnymi podrażnieniami. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą peelingów do twarzy w drogerii internetowej Wispol!

 

pixelpixel