Depilacja

( ilość produktów: 8 )

Chociaż wydawałoby się, że depilacja ciała to współczesna moda, to okazuje się, że historia tego zabiegu kosmetycznego sięga Starożytności. W Grecji kobiety stosowały wypalanie włosków płomykiem lampy oliwnej, w cesarstwie Rzymskim używały kremu z pumeksu. W Średniowieczu zakazano takich praktyk i dopiero początkiem XX wieku na nowo zabieg zyskał w oczach kobiet, a to za sprawą krótkich spódniczek i bluzek bez rękawów, które eksponowały nagie ciało. Owłosienie wyglądało po prostu nieestetycznie. Dzisiaj depilacja należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych i można ją wykonywać na wiele sposobów.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Właściwą dla Ciebie, bo zabieg może podrażniać wrażliwą skórę, może być kłopotliwy, jeśli nie tolerujesz bólu, kosztowny i wymagać częstego stosowania. Jeśli jako sposób na pozbycie owłosienia wypierzesz golenie, niezbędna będzie maszynka do depilacji i ewentualnie krem lub pianka do golenia, która ułatwia proces golenia. Efekty depilacji maszynką są krótkotrwałe 2-3 dni.

Depilatory chemiczne to najlepszy sposób dla kobiet wrażliwych na ból, ale może podrażniać skórę. Kosmetyk nakłada się na suchą skórę, włoski ulegają rozpuszczeniu i po zalecanym w ulotce informacyjnej czasie, usuwa się je szpatułką. Kosmetyki do depilacji chemicznej mają postać żelu lub kremu. Skóra pozostaje gładka 5-7 dni. Depilacja woskiem (na zimno lub ciepło) to metoda dla osób, które nie boją się bólu i mają wprawną rękę. Efekt utrzymuje się 3 tygodnie. Dobrą alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa, której skuteczność jest podobna. Do depilacji możemy zakupić maszynkę elektryczną lub poddać się laserowemu zabiegowi usuwania włosków, ale ten nie należy do najtańszych.

 

Gdzie kupić damskie akcesoria do depilacji?

W sklepie internetowym Wispol zaopatrzysz się w akcesoria i preparaty do depilacji, a także kosmetyki pielęgnujące i łagodzące podrażnienia skóry po zabiegu, takie jak olejki do ciała czy balsamy. Damskie maszynki do depilacji, kremy, pasty, oliwki, balsamy – wybierz najlepszą dla siebie metodę na pozbycie się niechcianych włosków.

pixelpixel