Włosy

( ilość produktów: 285 )

Zdrowe, zadbane, lśniące włosy to już nie tylko marzenie każdej kobiety, ale mężczyzn także. Nie łudźmy się, że liczy się piękne wnętrze, bo pierwsze, co zwróci naszą uwagę w kontakcie z drugim człowiekiem to paskudnie wyglądające włosy. Stosując ziołowe kosmetyki do włosów jesteśmy w stanie wielu problemom ze skórą głowy i włosami zaradzić, zadbać i poprawić kondycję naszej fryzury.

Piękna fryzura - postaw na pielęgnację z użyciem zdrowych kosmetyków do włosów

Na stan włosów wpływa wiele czynników: ogólnie pojęte zdrowie, odżywianie, zanieczyszczenia środowiska, stres i sposób, w jaki o nie dbamy. Mycie to nie wszystko. Musimy zadbać o to, by dobrać odpowiedni szampon do potrzeb naszych włosów. Przydadzą się także inne kosmetyki zapewniające kompleksową pielęgnację: maski, balsamy, odżywki, płukanki. Zrezygnujmy z tych niepewnego pochodzenia i zawierających składniki, które zamiast pomagać, szkodzą włosom. Warto wrócić do tego, co oferuje nam natura. Ziołowe kosmetyki do włosów są bogate w składniki odżywcze, witaminy i olejki nawilżające. Ich stosowanie nie obciąża włosów, ale nadaje im zdrowy wygląd, miękkość i blask.

 

Najlepsze kosmetyki do włosów

Siła tkwi w naturze. Moc wyciągów roślin i ziół doceniły takie marki jak Babuszka Agafia, O’Herbal, Vianek i wiele innych, których produkty do pielęgnacji włosów posiada w ofercie sklep Wispol. Kosmetyki do włosów Babuszka Agafia oparte są na recepturach syberyjskiej zielarki. Doskonały skład i niska cena to atut produktów tej firmy. Vianek i O’Herbal to nasze rodzime marki, które z naturą są za pan brat. Ich podstawą są ekstrakty z polskich kwiatów i ziół. Wiedza, którą posiadały nasze prababcie, poparta laboratoryjnymi badaniami zostaje nam dostarczona w postaci dobrych, naturalnych kosmetyków do włosów.  Sklep z kosmetykami do włosów masz “na kliknięcie myszką”. Wybierz również naturalne kosmetyki do twarzy. Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Wispol.

 

Ziołowe kosmetyki - jak najlepiej dbać o włosy?

Obecnie na rynku panuje trend na wszystko bio i eko. Najbardziej widać go w dziedzinie kosmetologii. Firmy coraz częściej oferują naturalne kosmetyki do twarzy, ciała, dłoni, a nawet włosów. Zwiększająca się świadomość kobiet na ten temat spowodowała, że coraz chętniej i dokładniej zapoznają się ze składem kosmetyków przed ich zakupem i wybierają tylko te, które mają najwięcej naturalnych składników. 

 

Pielęgnacja włosów latem

W ostatnich latach największą popularność zyskały ziołowe kosmetyki do włosów. Włosy nieustannie się niszczą, choć latem jest to najbardziej wzmożone. Narażone są na szkodliwe promieniowanie słoneczne, słoną lub chlorowaną wodę, a także suchy i silny wiatr. Zwykle przed wyjazdem na urlop zaopatrujemy się w kosmetyki na lato, głównie produkty do skóry twarzy i ciała - kremy z filtrem, olejki do opalania, balsamy nawilżające, zupełnie zapominając o pielęgnacji włosów. 

 

Często po kąpieli w basenie lub morzu niedbale spinamy włosy i pozwalamy im samoistnie wyschnąć w ostrym słońcu. Niestety nie jest to dla nich dobre rozwiązanie. Stają się przez to wysuszone, matowe i skłonne do rozdwajania. 

 

Jak zabrać o włosy po urlopie?

Pielęgnacja włosów po letnich wakacjach jest bardzo ważna. Pozwala przywrócić im naturalny blask, nawilżenie i zabezpieczy przed dalszym przesuszaniem i uszkodzeniami. Do ich ratunku warto wybierać naturalne kosmetyki, które w swoim asortymencie ma każda drogeria. 

 

Włosy zniszczone potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Warto więc zacząć od kupna szamponu nawilżającego zawierającego naturalny skład. Wielu specjalistów uważa, że nie należy nakładać go bezpośrednio z opakowania na skórę głowy. Warto wcześniej rozcieńczyć go z wodą i tak przygotowany delikatnie wmasować i spłukać letnią wodą. Po każdym umyciu powinno nakładać się odżywkę. Choć nie jest to konieczne, to warto. Odżywka nawilża i odżywia włosy i przede wszystkim doskonale je wygładza, co ułatwia ich rozczesywanie. 

 

Dodatkowa pielęgnacja włosów

Regularne mycie szamponem i nawilżanie odżywką może być niewystarczające dla wymagających włosów. Warto więc średnio dwa lub trzy razy w tygodniu nałożyć nawilżającą i odżywczą maskę na włosy. Taki produkt powinien być pozostawiony na włosach na maksymalnie 30 min, by bez problemu mógł wniknąć głęboko w łuski włosów. Następnie spłukujemy go letnią, ale nie lodowatą wodą. Włosy po takim kosmetyku stają się niesamowicie lśniące, gładkie i wyraźnie odżywione.

 

Coraz więcej kobiet zaczęło również przekonywać się do olejowania włosów. Zabieg ten jest nieco bardziej wymagający niż pozostałe, ale jego efekty są równie spektakularne. By móc przystąpić do tego zabiegu, należy wcześniej dobrze poznać swoje włosy - ich stopień porowatości. To on jest podstawowym czynnikiem, na podstawie którego  wybierzemy odpowiedni kosmetyk do tego zabiegu. Po osiągnięciu odpowiedniej wiedzy sam zabieg jest bardzo przyjemny i łatwy, więc stanie się regularnym zabiegiem zarezerwowanym na wieczorne domowe spa. Jego efekt, czyli maksymalne nawilżenie włosów, jest widoczny od razu.

pixelpixel