Maski do włosów

( ilość produktów: 22 )

Czym są i jak działają maski do włosów?

Piękne, pełne blasku i miękkie włosy to marzenie tysięcy kobiet i mężczyzn również. Nie dla wszystkich natura w tym względzie bywa łaskawa. Często sami przyczyniamy się do złej kondycji fryzury. Ale to nie oznacza, że atrakcyjną czupryną mogą pochwalić się tylko nieliczni. Wystarczy naturze trochę pomóc, odpowiednio o włosy zadbać i nawet te najbardziej problematyczne przestaną sprawiać kłopoty. Samo mycie nie wystarczy. Wygląd i kondycję włosów zdecydowanie poprawią dobre kosmetyki w czym bezkonkurencyjne okazują się maski na włosy.

Maski do włosów to kosmetyki intensywnie pielęgnujące, których zadaniem jest dostarczenie właściwych substancji odżywczych i nawilżających włosom oraz mieszkom włosowym. W odróżnieniu od odżywek, które działają bardziej na powierzchni włosa, maski transportują składniki odżywcze głęboko w jego strukturę. Krótko mówiąc: maski na włosy najsilniej regenerują, odżywiają i wzmacniają włosy.

Jak wybrać właściwą maseczkę do pielęgnacji włosów?

Nigdy nie sugeruj się opinią koleżanki “bo mnie pomogła”. Kupując maskę do włosów należy wziąć pod uwagę aktualne potrzeby własnej fryzury. Maski o innym składzie potrzebują włosy przesuszone, innej przetłuszczające się, jeszcze innej zniszczone i z tendencją do wypadania. Swoim składem różnią się maski do włosów naturalnych i farbowanych, a także kręconych. Ze względu na działanie substancji aktywnych maski na włosy dzielimy na:

  • emolientowe – maski do każdego rodzaju włosów (nawilżają, wygładzają, nabłyszczają),
  • humektanowe – maski nawilżające do włosów suchych i odwodnionych,
  • proteinowe – maski do włosów zniszczonych, wymagających wzmocnienia (regenerują i odbudowują ich strukturę).

Generalnie maski nakładamy na suche włosy (chyba, że producent zaleca inaczej), delikatnie wmasowujemy, owijamy włosy folią i ręcznikiem i trzymamy od 30 minut do 2 godzin.
Jeśli szukasz kosmetyków do włosów o silnym działaniu, wybierz odpowiednie maski na porost włosów z oferty sklepu Wispol. Zachęcamy do sprawdzenia również skutecznego serum do włosów

pixelpixel