Olejki do włosów

( ilość produktów: 3 )

Jak działają olejki do włosów?

Zadbane, zdrowe i lśniące włosy przykuwają uwagę. Są atrybutem, który dodaje pewności siebie. Ale, by cieszyć się ich pięknem, należy o nie odpowiednio zadbać. Do zabiegów pielęgnacyjnych warto włączyć olejki do włosówPiękny blask i miękkość włosów to nie wszystko co daje stosowanie olejków. Ich zadaniem jest ochrona włosów przed utratą wilgoci oraz poprawa ich struktury. Dzięki nim włosy są odżywione, stają się elastyczne, lepiej się układają.

Czy każdy olejek do pielęgnacji włosów ma taką samą właściwość?

Właściwości tych produktów zależą od ich składu, a ten z kolei określa, do jakiego rodzaju włosów i ich potrzeb będzie najskuteczniejszy. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków do pielęgnacji włosów (szampony, odżywki, maski), również olejek łopianowy do włosów powinien być dobrany do właściwości i potrzeb włosów. Najpierw spróbuj określić jakie pod względem porowatości są Twoje włosy. Włosy niskoporowate są najzdrowsze. Olejek głównie pomaga przy ich stylizacji. Najlepiej do tego nadają się olejki nasycone np. kokosowy, palmowy. Włosy średnioporowate należą do najpopularniejszych rodzajów włosów. Ich cechą charakterystyczną są lekko rozchylone łuski. W ich pielęgnacji sprawdzają się substancje jednonienasycone takie jak: oliwa z oliwek, olejek z awokado, słonecznika, sezamowy, migdałowy, arganowy, ryżowy, z rokitnika. Włosy wysokoporowate są suche, zniszczone, puszą się. Dla nich wsparciem będą olejki: z nasion chia, kukurydziany, sojowy, z nasion maku, dyni, pestek winogron, konopny.

Olejki odżywcze do włosów do włosów mogą być wykorzystywane do zabiegu olejowania włosów, regeneracji końcówek, odżywieniu skóry głowy, ułatwiać stylizację włosów. Najlepsze są naturalne olejki do włosów. Mogą to być produkty jednoskładnikowe oraz ich mieszanki.

Wypróbuj ich działanie wybierając odpowiedni do potrzeb Twoich włosów w sklepie internetowym Wispol. Zobacz też jedwabie do włosów dostępne w naszej ofercie. 

pixelpixel