Opalanie

( ilość produktów: 3 )

Słońce w pełni - wybierz odpowiednie kosmetyki do opalania!

Lato to czas wakacji, relaksu i odpoczynku. Każdego roku z utęsknieniem czekamy na pierwsze promienie słoneczne, które delikatnie opalą naszą skórę. Nim to jednak nastąpi, warto wcześniej przygotować skórę i zaopatrzyć się w produkty do opalania. Zbyt długie przebywanie na słońcu bez jakiejkolwiek ochrony SPF źle wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry. Warto więc przed nadchodzącym urlopem lub wakacjami zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki na lato. 

 

Bezpieczne opalanie - kosmetyki z filtrem

Opalanie na piaszczystej plaży lub basenie wśród palm to jedna z najpopularniejszych form spędzania wakacyjnego czasu. Wtedy to nasza skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieni społecznych, dlatego tak ważne jest używanie kosmetyków z odpowiednim wysokim filtrem SPF. 

Nasza internetowa drogeria oferuje szereg kosmetyków do opalania w rozmaitych formach - kremy, balsamy, emulsje, mleczka, spray i wiele innych. Każdy z nich ma za zadanie zapewnić ochronę naszej skórze, zapobiec nadmiernej utracie wody, a także odpowiednio ją nawilżyć. Jedyny minus tych kosmetyków - należy je często dokładać podczas przebywania na słońcu. Nie są one odporne na pot, wycieranie ręcznikiem, ani też wodoodporne. 

 

Jak działa filtr SPF?

Długotrwałe wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne ma dobry i negatywny wpływ na organizm człowieka. Z jednej strony jest niezbędne do wchłaniania witaminy D3, której rola w naszym organizmie jest bardzo ważna - zapobiega stanom depresyjnym i poprawia nastrój. Z drugiej strony promieniowanie słoneczne ma szereg negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim przyśpiesza starzenie się skóry, powoduje powstawanie przebarwień, a nawet oparzeń skórnych. W niektórych przypadkach jest również przyczyną pojawiania się groźnych nowotworów skóry. 

Mając na uwadze te przykre konsekwencje, należy w każdej sytuacji sięgać o produkty z filtrem SPF. To czy wybierzemy filtr SPF 5, 30 lub 50 zależy od tego, jak długo planujemy przebywać na słońcu. Warto też pamiętać, że te kosmetyki spełniają swoją funkcję, jeśli są prawidłowo zaaplikowane. Ważna jest zarówno użyta ilość, jak i częstotliwość nakładania. 

 

Kosmetyki przyspieszające opalanie

Drogerie w swoim asortymencie mają również do wyboru szereg kosmetyków na lato, które mają za zadanie przyśpieszyć opalanie. Zwykle nie mają wysokiego filtra SPF, natomiast w ich składzie znajdziemy tzw. tyrozyny, czyli substraty melaniny. Melanina jest naszym naturalnym pigmentem, dzięki któremu podczas opalania uzyskujemy brązowy odcień skóry. 

Kosmetyki przyspieszające opalanie, należy stosować rozsądnie, nie chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Przyśpieszają produkcję melaniny, przez w krótszym czasie uzyskujemy brązowy odcień skóry. 

Czy warto używać takich kosmetyków? To zależy, co dla nas jest najważniejsze - ochrona skóry, czy wakacyjna opalenizna. W związku z tym ich wybór zwykle zależy od osobistych preferencji i celu, jaki chcemy osiągnąć podczas wakacji.

pixelpixel