Odsiwiacze dla mężczyzn – skuteczny sposób na odzyskanie koloru!

2024-02-26
Odsiwiacze dla mężczyzn – skuteczny sposób na odzyskanie koloru!

Siwienie stanowi fizjologiczny proces, który polega na stopniowym pozbawianiu włosa melaniny. Pierwsze siwe włosy są w stanie pojawić się na głowie już w okolicach trzydziestego roku życia. Najczęściej siwe włosy widać w okolicach skroni, następnie zaś proces zaczyna obejmować całą głowę. Zdarzają się sytuacje, gdy do siwienia dochodzi wcześniej, co wiąże się przede wszystkim z predyspozycjami genetycznymi. Siwienie włosów bywa postrzegane przez niektóre osoby jako problem, stając się źródłem kompleksów dla wielu mężczyzn; tymczasem jest ono ściśle związane z fizjologią, a początek procesu i tempo w dużej mierze uwarunkowane jest genetycznie. Siwe włosy wymagają konkretnej pielęgnacji, ze względu na fakt, że są znacznie bardziej szorstkie, kruche i przy tym również podatne na wysuszenie. Obecnie wielu mężczyzn nie boi się szukać sposobów na to, by ukryć postępujące siwienie – a nawet mu zapobiec. Popularnym sposobem na poradzenie sobie z siwymi kosmykami jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków, wśród których na szczególną uwagę zasługują odsiwiacze dla mężczyzn.

Czym są i jak działają odsiwiacze dla mężczyzn?

Odsiwiacze dla mężczyzn stanowią innowacyjny sposób na to, by skutecznie ukryć siwe włosy. Nie mają one zbyt wiele wspólnego ze standardowym farbowaniem, ponieważ zmiana koloru nie jest tak nagła, jak w przypadku klasycznego zastosowania farby. Odsiwiacze mają na celu przywrócenie naturalnego koloru włosa poprzez odbudowę jego pigmentu. Współcześnie bardzo łatwo jest dobrać kolor kosmetyku do naturalnej barwy włosia – drogeria internetowa Wispol posiada odsiwiacze dla brunetów, szatynów, a także kosmetyki oscylujące wokół różnych odcieni brązu. Produkty tego typu są delikatne dla włosów i nie dają efektu sztuczności, pokrywając wyłącznie siwiznę. Co więcej, niosą one szereg korzyści, wśród których można wymienić oszczędzenie na wizytach u fryzjera i odzyskanie pewności siebie! Nowoczesne preparaty nie pozostawiają plam na skórze, wykazując przy tym nad wyraz szybkie działanie. Już po kilku aplikacjach można cieszyć się stopniowo odzyskiwanym, naturalnym kolorem na całości swych włosów, bez widocznej siwizny. Proces zastosowania odsiwiacza jest naprawdę prosty. Można przedstawić go już w zaledwie kilku krokach.

  1. Przed przystąpieniem do aplikacji odsiwiacza na włosy, należy założyć rękawiczki oraz zabezpieczyć ubranie przed poplamieniem. Opcjonalnie można umyć włosy szamponem i osuszyć je ręcznikiem.

  2. Produkt powinien być aplikowany zgodnie z instrukcją obsługi. Niektóre odsiwiacze można nakładać bezpośrednio na włosy, resztę należy zaś wymieszać z wodą bądź utleniaczem.

  3. Odsiwiacz powinien być nakładany na suche lub wilgotne, lecz czyste włosy. Warto rozpocząć jego nakładanie od siwych kosmyków.

  4. Kosmetyk powinien być pozostawiony na włosach dokładnie na określony w instrukcji czas.

  5. Odsiwiacz należy spłukiwać tak długo, aż woda będzie całkowicie czysta.

  6. Na koniec powinno się wysuszyć włosy i ustylizować fryzurę w ulubiony sposób.

Oczywiście, zasady te są nad wyraz ogólne i mogą się nieco różnić, w zależności od zastosowanego odsiwiacza. Niektóre kosmetyki mają dołączony aplikator czy wymagają mieszanki z utleniaczem. Na szczęście każdy produkt dostępny w drogeriach stacjonarnych i internetowych zawiera instrukcję obsługi, sumiennie przeprowadzającą przez cały proces aplikowania na włosy odsiwiacza.

 

Regularność ma znaczenie, czyli o stosowaniu odsiwiacza dla mężczyzn

Odsiwiacze dla mężczyzn cenione są przede wszystkim za to, że przynoszą one stopniowy efekt, krok po kroku niwelując kolejne siwe włosy. Finalnie cała fryzura odzyskuje naturalny kolor, bez białych kępek. Teatralny efekt? Nie, jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie jakościowego odsiwiacza. Osobom z ciemnymi włosami wystarczy zazwyczaj 1-2 zabiegi, zaś stopień pigmentacji zwiększa się w zależności od częstotliwości odsiwiacza. Osoby, które oczekują mocniejszego, a przy tym wyrazistego efektu kolorystycznego, powinny położyć odsiwiacz na włosach kilka razy, obserwując jak prezentuje się ich kolor. Współcześnie produkowane odsiwiacze dla mężczyzn wzbogacane są dodatkowo o składniki wzmacniające oraz odżywiające włosy, przez co skutek uboczny ich stosowania stanowić może zacznie gęstsza, a przy tym zdrowsza czupryna. Już dziś zajrzyj do drogerii internetowej Wispol, by skorzystać z naszej oferty na odsiwiacze dla mężczyzn!

 

 

 

pixelpixel