Zmień swoją fryzurę w kilka chwil, wykorzystując ku temu szampony koloryzujące!

2024-02-19
Zmień swoją fryzurę w kilka chwil, wykorzystując ku temu szampony koloryzujące!

Farbowanie przeważnie intensywnie ingeruje w kolor włosów – decyzja o zmianie fryzury musi być więc dokładnie przemyślana, zwłaszcza że profesjonalne specyfiki fryzjerskie są w stanie pozostać na włosach bardzo długo. Dla osób, które nie są gotowe na tego typu kolorystyczne zobowiązania lub po prostu uwielbiają eksperymentować ze swoim wyglądem, szczególnie poleca się szampony koloryzujące. Są to farby półtrwałe, czyli ostatecznie zmywalne. Wybrany kolor jest w stanie utrzymać się na włosach przez około 20 myć, co przeważnie stanowi jeden miesiąc. Innowacyjne szampony koloryzujące cechuje znacznie dłuższa trwałość oraz intensywność koloru. Rozwiązanie poleca się nie tylko tym, którzy lubią zmiany, lecz również osobom, które chcą podkreślić swój dotychczasowy kolor bądź pogłębić go po farbowaniu.

 

Zanim zastosujesz szampon koloryzujący sprawdź, o czym warto pamiętać!

Chociaż włosy farbowane szamponami koloryzującymi nie są narażone na szkody tak bardzo, jak w przypadku używania farb chemicznych, warto poprzedzić ich użycie właściwą pielęgnacją włosów. Należy przede wszystkim dobrze przyjrzeć się swoim włosom i wizualnie ocenić ich stan – zniszczone i przesuszone znacznie trudniej poddają się koloryzowaniu, przez co ostatecznie może nie dojść do osiągnięcia wymarzonego efektu. Zaniedbane i zniszczone włosy tracą bowiem zdolność do regularnego przyjmowania farby z szamponu, dlatego też nawet prawidłowo umyte w szamponie koloryzującym mogą nosić wyraźne ślady nierównomiernie nałożonej farby, niwecząc przy tym zamierzony wygląd fryzury. Jednak w przypadku, gdy stan włosów nie budzi zastrzeżeń, najlepszym ruchem jest ich profilaktyczna pielęgnacja. Taki zabieg jest w stanie przyczynić się do polepszenia wyglądu włosów oraz skory głowy. Przed koloryzowaniem dobrze jest więc najpierw je odżywić oraz nawilżyć, stosując ku temu domowej roboty maseczki czy wcierki przygotowane z naturalnych składników, takich jak miód, oliwa czy jajka. Po zastosowaniu szamponu koloryzującego powinno się stosować odżywki, mające na celu wyrównanie braków w składnikach odżywczych oraz wspomóc włosy. Szampony koloryzujące są bardzo łatwe w użyciu, a ich aplikacja nie zajmuje sporo czasu. Da się ją przedstawić w zaledwie trzech prostych krokach.

  1. Przystępując do farbowania należy kierować się instrukcją dołączoną do opakowania. Nie należy pominąć założenia rękawiczek oraz przebrania się w odzież, której nie będzie szkoda jeżeli ta ulegnie zniszczeniu.

  2. Ważne jest dokładne rozczesanie włosów w taki sposób, by produkt mógł dotrzeć do każdego kosmyka. Szampon należy trzymać na głowie zazwyczaj przez 25-30 minut, dokładnie go spłukując. Niektórzy producenci zalecają również umycie włosów za pomocą klasycznego szamponu.

  3. Nie należy zapomnieć o nałożeniu maski nawilżającej do spłukiwania oraz zabezpieczeniu końcówek olejkiem czy serum. Dobrze, aby pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, jednak można również użyć ku temu suszarki z letnim strumieniem powietrza (pamiętając o termoochronie!).

 

Sprawdzony skład kluczem do fenomenalnej koloryzacji!

Chociaż wiele osób wiąże słabą kondycję włosów ze stosowaniem kosmetyków do koloryzacji, prawda jest taka, że szampony koloryzujące w większości przypadków nie zawierają w sobie silnych i chemicznych dodatków, do których zaliczyć można amoniak bądź utleniacz. Z tego powodu zalecane są niemalże każdemu, kto tylko chce zmienić dotychczasowy wygląd swoich włosów. Drogeria internetowa Wispol posiada szeroki wybór szamponów koloryzujących pochodzących wyłącznie ze sprawdzonych i polecanych źródeł. Dobre szampony koloryzujące mogą zapewnić świetny koloryt włosia, tym samym pozytywnie przekładając się na pewność siebie i samopoczucie u osoby, która zdecyduje się całkiem zmienić swój dotychczasowy wygląd. Czasem warto eksperymentować!

 

pixelpixel