Znaczenie włosów w kulturze – dlaczego ich utrata tak boli?

2023-07-24
Znaczenie włosów w kulturze – dlaczego ich utrata tak boli?

Włosy na głowie pełnią w funkcjonowaniu człowieka nie tylko funkcję ochronną czy termoregulacyjną, lecz również ozdobną oraz estetyczną. Od wieków stanowią one ważną część wizerunku; wystarczy spojrzeć na portrety wielkich władców, którzy prezentowali się na nich odziani w białe peruki sięgające sufitu. W wielu kulturach włosy to symbol młodości, witalności oraz płodności. Wszystkie kobiety marzyły o tym, by mieć fryzurę taką jak Roszpunka – bohaterka niemieckiej baśni ludowej. W starożytności fryzjerstwo było formą sztuki. Współcześnie włosy stanowią też jeden ze sposobów wyrażenia naszej własnej osobowości i indywidualności. Utrata włosów, zwłaszcza dla pań, stanowi więc duży problem estetyczny i psychologiczny; może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, atrakcyjności, a także pewności siebie.

 

Po czym poznać, że włosów wypada za dużo?

Na głowie człowieka średnio znajduje się około 100-150 tysięcy włosów. Ich ilość i gęstość kształtuje się podczas rozwoju płodowego, pozostając niezmienną do końca życia. Utrata 50-100 włosów dziennie to naturalne zjawisko biologiczne, którym nie należy się martwić. Jak w takim razie zauważyć sygnały, które mogą świadczyć o problemie z nadmierną utratą włosów? Warto uważniej obserwować nie tylko gęstość włosia, ale również stan akcesoriów, których używa się do codziennego rozczesywania. Jeżeli widzisz na swojej szczotce więcej włosów niż zazwyczaj, może to oznaczać że są one wyjątkowo osłabione i potrzebują dopasowanego do ich stanu odżywienia. Do częstych objawów nadmiernej utraty włosów należą widoczne przerzedzenia fryzury. Mogą one wystąpić zarówno miejscowo, jak i na całej powierzchni skóry głowy. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów możemy doszukiwać się między innymi w zaburzeniach gospodarki hormonalnej, nieprawidłowej diecie czy nadmiernej ilości stresu. Większą ilość wypadających włosów można zauważyć w momencie występowania stanu zapalnego skóry głowy, łupieżem czy łojotokowym zapaleniem. Z tego rodzaju problemem można poradzić sobie na wiele różnych sposobów; nieocenioną pomocą w tym przypadku może okazać się szampon ziołowy na wypadanie włosów, dostępny w naszej drogerii internetowej Wispol.

 

Naturalny szampon ziołowy na wypadanie włosów to rozwiązanie na każdą kieszeń!

Na rynku istnieje wiele naturalnych kosmetyków przeznaczonych typowo do wypadających włosów. Zapewniają im one wzmocnienie, stymulują porost, a jednocześnie zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu. Skuteczny może okazać się szampon ziołowy na wypadanie włosów, zawierający w sobie cały szereg witamin A, B1, B2, C oraz PP, a także szereg minerałów, które intensywnie odżywają włosy. Wśród składników aktywnych większości szamponów znajdziemy między innymi łopian, organiczny miód czy ekstrakt z prawoślazu. W Wispol każdy jest w stanie znaleźć szampon idealnie dostosowany do potrzeb swojej skóry głowy. Stale aktualizujemy naszą ofertę o nowości ze świata kosmetyków, dzięki czemu nasi Klienci mogą liczyć na najlepsze produkty w atrakcyjnej cenie. Już dziś wybierz zakupy w drogerii internetowej Wispol, oszczędzając swój czas i pieniądze. Wspieramy kobiety w drodze do piękna i zdrowia.

 

 

pixelpixel