Ochrona przeciwsłoneczna skóry jest ważna!

2020-08-04
Ochrona przeciwsłoneczna skóry jest ważna! Ochrona przeciwsłoneczna skóry jest ważna!


     Filtry przeciwsłoneczne powinny być stałym elementem pielęgnacji skóry w ciągu całego roku. Jednak latem szczególnie należy zwrócić uwagę na stosowanie filtrów o wysokim współczynniku ochrony SPF 30-50. Stosując dobre kosmetyki ochronne zabezpieczamy skórę przed fotostarzeniem, którego objawem są wysuszenie i utrata elastyczności skóry.

     Dlaczego nadal filtry bywają omijane w codziennej pielęgnacji? Przypominamy sobie o nich głównie dopiero wtedy, kiedy udajemy się na plażę by opalić ciało. Kosmetyki z wysoką ochroną UVA i UVB kojarzą się nadal wielu osobom z ciężkimi, tłustymi i bielącymi skórę kosmetykami. Tymczasem dzisiaj producenci oferują nam produkty, które dalekie są od tych niepożądanych lekkich mazideł.
    
    

Kremy do twarzy z SPF

W ofercie naszej drogerii można znaleźć szeroki wybór kremów do twarzy idealnie nadających się pod makijaż.
                                                   Bielenda Bikini Krem do twarzy SPF50 50ml.
      Bielenda Bikini Krem do twarzy SPF 50 to kosmetyk, który idealnie nada się także w roli bazy pod makijaż, ponieważ pozostawia skórę jedwabiście gładką i miękką.
     
      Produktem, który z kolei dobrze łączy funkcje ochronną z pielęgnacją antyoksydacyjno-rozjaśniająca jest Ziaja Sopot Sun Krem z witaminą C SPF 50
                               

Witamina C doskonale neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry.

    

Filtr przeciwsłoneczny nie tylko na plażę

Mało osób wie, że nie tylko na plaży ale nawet w mieście, podczas najbardziej słonecznych dni wskazane jest smarowanie wysokim filtrem odsłoniętych części ciała. Są to z reguły szyja, dekolt dłonie i przedramiona. Szczególną uwagę zwrócić należy przy tym na dekolt, który pod wpływem promieniowania słonecznego ulega szybkiemu wysuszeniu i traci jędrność. Polecamy również krem ochronny przeciwzmarszczkowy do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, dojrzałej, skłonnej do powstawania przebarwień i zaczerwień taki produkt posiada FlosLek Sun Care Krem Ocronny Przeciwzmarszczkowy SPF30 30ml.

                                             FlosLek Sun Care Krem ochronny przeciwzmarszczkowy SPF30 
 


Jednocześnie zadba o kondycję skory nawilżając ją i odżywiając. Gdy planujemy aktywny letni wypoczynek, czy wycieczkę poza miasto taki filtr powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

   Lato to czas przysłowiowego łapania słońca. Róbmy to jednak bezpiecznie, chrońmy dobrze naszą skórę!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixelpixel