Maskara – nieodłączny element makijażu oka. Dlaczego jest tak ważna?

2022-08-08
Maskara – nieodłączny element makijażu oka. Dlaczego jest tak ważna?

Tusz do rzęs jest jednym z najczęściej kupowanych produktów – wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia bez odpowiedniego makijażu oka. Wszystko to dzięki właściwościom, jakie mają współcześnie opracowane maskary. Jest ich wiele. Tusze możemy podzielić na kilka grup: wydłużające, pogrubiające, podkręcające, klasyczne, wydłużająco-podkręcające i rozdzielające rzęsy. Różnią się one między innymi kształtem szczoteczki, która dostosowana jest pod każdy przypadek. Nasza drogeria obfita jest w różne rodzaje tuszów, dzięki czemu każdy z naszych klientów może dobrać coś pod własny gust. O czym należy pamiętać po dokonaniu ostatecznego wyboru? Już mówimy!

 

Niekończący się tusz do rzęs. Jak przedłużyć funkcjonalność naszej maskary?

Czynnością, której przede wszystkim powinno się wystrzegać jest wtłaczanie powietrza do środka tuszu. Wiele osób, nawet profesjonalnie zajmujących się makijażem, popełnia błąd już na samym początku aplikacji maskary – odkręca ją i kilkukrotnie wkłada i wyciąga szczoteczkę, zanim finalnie rozpocznie upiększanie swych rzęs. Nie powinno się tak robić – do środka maskary wtłacza się powietrze, przez co właściwości tuszu słabną. W ten sposób doprowadza się do jego zaschnięcia, a co za tym idzie marnuje się zakupiony produkt. Maskara ma zawsze określony czas użytkowania, przypieczętowany datą ważności. W związku z tym, że tusz do rzęs ma bardzo bliski kontakt z oczami, podręcznikowo powinno wymieniać się go co około 3 miesiące. Starą maskarę poznać można po zapachu – jeżeli jest inna niż podczas pierwszego otwarcia, jest to znak, że czas na nowości. Kolejnym sygnałem jest oczywiście konsystencja. Tusz nie funkcjonuje jak dawniej? Jeśli nie przenosi się gładko i niedokładnie pokrywa rzęsy należy go wymienić. Stary tusz do rzęs, najczęściej poznawany jest po specyficznych grudkach, które bardzo nieestetycznie oblepiają rzęsy, krusząc się przy tym pod oczami. Jeżeli po nałożeniu maskary twoje oczy łzawią i zaczynają być zaczerwienione, najwyższy czas aby pożegnać się ze starym tuszem do rzęs.

 

W makijażu nigdy się nie dziel. O tym, dlaczego tusz do rzęs powinien być dla jednej osoby

Nigdy, ale to nigdy nie dziel się swoją maskarą. Naszym produktom trudno się oprzeć, jednak polecając go swoim znajomym pokaż efekt na sobie – dzielenie się tuszem z innymi bezpośrednio naraża na przenoszenie bakterii i różnych, przykrych w efektach infekcji. Są nimi zapalenie spojówek, rogówki czy opryszczka. Nasza oferta jest bardzo liczna i stale uzupełniamy jakiekolwiek braki – dla każdego więc starczy ulubionej maskary. Tusze do rzęs z drogerii online Wispol różnią się między sobą jedynie ceną – jakość stale jest taka sama. U nas znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, by doskonale podkreślić swoje oczy. Posiadamy atrakcyjne ceny i znakomite produkty światowych marek. Nie czekaj ani chwili dłużej; zajrzyj do nas oraz skompletuj własny zestaw!

 

pixelpixel