Zimowa pielęgnacja skóry twarzy
Jak chronić skórę twarzy? Czy w czasie zimowych miesięcy cera zawsze musi sprawiać wrażenie zmęczonej i przesuszonej? Czy problemy z nią są czymś, z czym trzeba się pogodzić? Choć zimowa pielęgnacja skóry twarzy nie jest prostym zadaniem, nie oznacza to wcale, że jesteśmy bezradni wobec śniegu i mrozu.
Po pierwsze – stosuj kosmetyki idealne na zimę
Pierwszym krokiem, na jaki należy zdecydować się szukając sposobu na skuteczną zimową ochronę skóry twarzy, jest uważne przyjrzenie się zawartości kosmetyczki. Nawet, jeśli jest ona wypełniona po brzegi, nie oznacza to wcale, że znajdujące się w niej kosmetyki można uznać za właściwe. Skóra zimą może zdradzać nieco inne potrzeby, niż jesienią i wiosną. Warto więc uważnie ją obserwować. Jeśli dostrzeże się, że zaczyna stawać się sucha i szorstka, należy jak najszybciej zareagować. W sprzedaży nie brakuje specjalistycznych rozwiązań przygotowanych z myślą o skórze kobiet po menopauzie albo tej, która latem została uszkodzona przez promienie słoneczne. Nawet, jeśli w czasie innych pór roku nie ma konieczności ich stosowania, zimą dobrze jest po nie sięgnąć. Skóra twarzy wymaga zimą starannej pielęgnacji nawet wtedy, gdy nie zdradza oznak osłabienia. Kluczowe znaczenie ma jej właściwe nawilżenie. Nawet, jeśli wychodzi się z założenia, że każdy krem jest tak samo dobry, w zimowych miesiącach dobrze jest z nim zerwać, stawiając na solidne rozwiązanie. Co ważne, solidny krem nie musi być drogi, nie ma też wymogu sięgania po rozwiązania sygnowane znakiem firmowym znanych firm kosmetycznych. Naprawdę ważny jest przede wszystkim skład kosmetyku. Warto sięgać przede wszystkim po te kremy, które posiadają kwas hialuronowy, glicerynę i kwasy tłuszczowe, bo właśnie te składniki są w stanie utrzymać wodę w skórze nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dobrym pomysłem jest też sięgnięcie po kosmetyk bogaty w antyoksydanty takie, jak choćby witamina E oraz olej arganowy.
Po drugie – stawiaj na przemyślaną pielęgnację
Pielęgnacja skóry zimą nie może ograniczać się do nakładania na nią kremu przed wyjściem z domu. Konieczne jest także jej regularne nawilżanie przy jednoczesnym dbaniu o to, aby poszczególne kosmetyki nie działały wysuszająco. Jeśli więc do tej pory korzystaliśmy z żelu do mycia twarzy, zima jest idealnym czasem na zmienienie go na mleczko lub krem. W podobny sposób co twarz, warto zresztą traktować również resztę ciała. Na liście kosmetyków niebezpiecznych zimą znajdują się nie tylko żele, ale również mydła w kostce. Zdecydowana większość z nich wysusza skórę, dobrze więc zapomnieć o nich przynajmniej do wiosny. Podczas codziennej pielęgnacji zimą, warto też przetestować korzyści oczyszczania twarzy bez wody. W tym celu najlepiej sięgnąć po sprawdzony płyn micelarny.
Po trzecie – zadbaj o skórę przed wyjściem z domu
Zimą wiele osób marzy o tym, aby nie opuszczać domu nawet na chwilę. Niestety, realizacja tego celu zwykle nie jest możliwa. Przed wyjściem na śnieg i mróz pamiętajmy zatem o tym, aby możliwie jak najlepiej zabezpieczyć swoją twarz. Pierwszym krokiem powinna być w takim wypadku troska o skórę warg znaną z tego, że jest w szczególny sposób narażona na wysuszenie ze względu na brak gruczołów łojowych. Tu najlepiej sprawdzą się błyszczyki i balsamy do ust. Im będą one gęstsze, tym lepiej, przed pierwszym użyciem dobrze jest przy tym upewnić się, że ich producent wspomniał o działaniu nawilżającym tego rodzaju kosmetyków. Przed wyjściem z domu dobrze jest też pamiętać o nałożeniu kremu. Nie może być to kosmetyk przypadkowy. Filtr przeciwsłoneczny to w jego przypadku podstawa, sprawdza się przy tym zasada mówiąca o tym, że im będzie on wyższy, tym lepiej. Gdy na dworze panuje mróz zwykle nie uświadamiamy sobie, że mocne słońce nadal jest dla nas zagrożeniem. Tymczasem może się ono okazać wcale nie mniej zdradliwe niż latem. Warto też pamiętać o tym, że promienie UVA doskonale radzą sobie z przenikaniem przez chmury. Skóra uszkodzona przez promienie UV staje się osłabiona, nie jest też w stanie skutecznie walczyć ze szkodliwymi dla niej warunkami atmosferycznymi. Przywrócenie jej do dawnej formy jest trudne, lepiej więc nie ponosić tego rodzaju ryzyka.Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak prawidłowo dbać zimą o skórę twarzy.